Oferta dla Profesjonalistów:

Dorota Cebula-Kozłowska i dr Georg Vander Voort

Szefowa BT-S "DCOSBIM" Dorota Cebula-Kozłowska
z wizytą u dr Georga Vander Voortaw siedzibie
firmy BUEHLER Ltd. w Stanach Zjednoczonych

W czerwcu 2007 roku odbyła się w Polsce trzecia edycja kursu dla Profesjonalistów.
Tutaj do obejrzenia zdjęcia z kursu. Tutaj tekst z dwumiesięcznika "LAB".

Dotyczył problemów interpretacji struktur, zastosowania norm ASTM do oceny i interpretacji mikro/makrostruktur oraz wykorzystania tych norm w analizie obrazu.
Kurs organizowany był przy współpracy:
BUEHLER® Ltd.
BTH TESTING sp. j. w Katowicach-przedstawiciel BUEHLER® Ltd.
pod patronatem POLSKIEGO TOWARZYSTWA STEREOLOGICZNEGO

Zajęcia na kursie poprowadził:

dr George Vander Voort - Director of Research and Technology Buehler Ltd. USA, członek amerykańskiego komitetu normalizacyjnego w dziedzinie inżynierii materiałowej ASTM (ASTM Committe E-4), współtwórca m. in. normy ASTM E 112 określającej pomiar wielkości ziarna (Grain Size Measurements), autor wielu opracowań; m.in. książki "Metallography. Principles and Practice" - zajęcia prowadzone były w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski;

 

Duże zainteresowanie tym kursem sprawiło, że w październiku 2003 powtórzyliśmy kurs w Zakopanem, w Hotelu "Nosalowy Dwór". W dniach 20-25 października 2003 w kursie "PROFESJONALIŚCI" uczestniczyło 17 osób.

 

W 2002 po raz pierwszy zorganizowaliśmy kurs dla Profesjonalistów
Kurs ten odbył się w dniach 18-22 marca w hotelu  Narcyz  w Ustroniu i poświęcony był interpretacji struktur, zastosowaniu norm ASTM do oceny i interpretacji mikro - i makrostruktur oraz zastosowaniu tych norm w analizie obrazu. Uczestnikami kursu było 13 osób, reprezentujących zakłady przemysłowe z całej Polski.
Wykładowcami byli Prof. George Vander Voort, dyrektor ds. badań firmy Buehler oraz Prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar.
Część zajęć warsztatowych prowadził pan Krzysztof Józwa z firmy Olympus Polska. Zajęcia prowadzone w języku angielskim były tłumaczone przez Dorotę Cebulę-Kozłowską.